Twitter @

2018-05-15

2018-05-03

2018-05-19

2018-07-01

2018-05-15

2018-05-11

2018-05-10

2018-04-27

2018-04-25

2018-06-17

2018-05-15

2018-04-24

2018-04-24

2018-04-20

2018-04-20

2018-05-10

2018-05-03

Az idei évben iskolánk volt tanulója Tihanyi Ákos kapta a Madách Színház koreográfusaként a Seregi-díjat, melyet a hattagú kuratórium minden évben "a legrátermettebb, maradandó tartalmat és művészi értéket teremtő, egyéni stílust képviselő koreográfusnak ítél oda".

​

Szívből gratulálunk!        Tovább a Táncblogra…

Örömmel tudatjuk, hogy a Theatrum Scholae Alapítvány szervezésében megrendezett X. Ország Dráma Tanulmányi Versenyen

Bögre Réka 5. helyezést ért el.

​

Tanára: Marcsó-Molnár Gabriella

​

Gratulálunk!

Ernszt András kiállítása a Nick Galériában

(Mindenkit szeretettel várunk!)

Az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny 

(OKTV) vizuális kultúra döntőn, diákjaink a következő helyezéseket érték el:

​

Nyári Borbála festő 11.B évfolyam – 2. helyezés

Mikus Dóra grafikus 11.B évfolyam – 6. helyezés

Palcsi Kiara textiles 11.B évfolyam – 7. helyezés

Likár Gréta grafikus 12.B évfolyam – 10. helyezés

Katatics Kinga textiles 12.B – 14. helyezés

Kuizs Gyöngyi textiles 11.B – 16. helyezés

Pinczés Dorottya textiles 12.B – 18. helyezés

Vida Veronika ötvös 11.B – 21. helyezés

Kubik Roxána grafikus 12.B – 23. helyezés

Elekes Dóra festő 11.B – 26. helyezés

Forgách Rebeka grafikus 12.B – 30. helyezés

​

Tanáraik:

Ernszt András, Bőhm Gergő, Fejős Miklós, Rózsa Béla, Horváth M. Zoltán, Vata Enikő, Kiltau Kinga

​

Mindenkinek szívből gratulálunk!

​

Országos Mintázás Verseny

​

Örömmel tudatjuk, hogy a XXI. Országos Mintázásversenyen (a debreceni Kós Károly Művészeti Szakgimnázium és Kollégiumban), mindkét induló diákunk; 

Füredi Vivien 12.B és Tóth Anna Boglárka 13.B különdíjat kapott. 

​

Felkészítő tanáraik: Rigó István, Kuti László, Miklya Gábor

​

Gratulálunk!

​

Rotary Díj

​

Az idei Rotary Díjra jelölt diákjaink:

​

Nyári Borbála festő 11.B évfolyam

Palcsi Kiara textiles 11.B évfolyam

Nemes Bulle grafikus 11.B évfolyam

Simon Luca festő 11.B évfolyam

​

Az idei díjat az erős mezőnyben Palcsi Kiara nyerte el.

​

Tanárai: Vata Enikő és Kiltau Kinga

​

Gratulálunk az eredményhez!

Egykori diákunk kapta idén a  Seregi-díjat

Táncművészeti Tagozat

Dráma Tagozat

Hírek a Zeneművészeti Tagozat eredményeiről

A második félév versenyeredményei a 

Képző- és Iparművészeti Tagozaton

Eredményeink a Helikonon

Gyászhír

Drámás versenyeredmény

Második helyezés

országos szakmai versenyen

Megrendülten tudatjuk, hogy iskolánk volt tanítványa, 

Pálfi Miklós ötvösművész tragikus hirtelenséggel elhunyt. 

​

Emlékét megőrizzük.

Bori Dorottya és Bögre Réka a versenyen

Bronz fokozat a Nemes Feszten

VIII. Nemzetközi Orgonás Találkozó – Szeged

Képző- és Iparművészeti Tagozat

Képző- és Iparművészeti Tagozat

Sikerek a Helikoni Ünnepségeken

Tisztelt Érdeklődők!

​

Iskolánkban a nyári szünet ideje alatt szerdai napokon (július 11-én és 25-én, augusztus 8-án és 22-én) 9-12 óráig ügyeletet tartunk.

Dráma Tagozat

Zeneművészeti Tagozat

Zeneművészeti Tagozat

Fődíj a Helikoni Ünnepségeken

Zeneművészeti Tagozat

Zeneművészeti Tagozat

Táncművészeti képzés

Osvald Otília 9.A - NÉPDAL kategória: BRONZ fokozat.

​

Csákvári Nikolett, Fábián Csilla, Gáspár Boglárka 11.C - MOZGÓKÉP ÉS MULTIMÉDIA kategória:  KÜLÖNDÍJ.

​

12.dráma Exit c. előadás - SZÍNJÁTSZÁS kategória: ARANY fokozat és kategória FŐDÍJ, és részvételi lehetőség a POSZT-on.

​

Klarinét együttes:

Kathi András 13.A, Lichmesz Éva 13.A, Nagy Zoltán Ferenc 11.A, 

Raposa Kíra 12.A, Savanya Janka 10.A, Sterner András 10.A, 

Tóth Mónika 11.A , Bischof Gergő 12.A - KOMOLYZENE-KAMARA: ARANY fokozat és KÜLÖNDÍJ.

​

Bunyik Rebeka 12.A - KOMOLYZENE- kategória: ARANY fokozat.

​

Berg Kiara 11.A - KOMOLYZENE-SZÓLÓÉNEK: ARANY fokozat és kategória FŐDÍJ.

​

Fábián Csilla, Szalai Barbara 11.dráma: KÖNNYŰ ZENE, ÉNEK-SZÓLÓ ÉS DUÓ kategória: EZÜST fokozat.

​

Bátonyi Lili 11C, Kovács Orsolya12.C, Kulcsár Csenge13.C, Rónaki Nina 11.C MOZGÁS MŰVÉSZET, MODERN TÁNC-CSOPORT: ARANY fokozat és kategória FŐDÍJ.

​

Kovács Orsolya 12.C - MOZGÁS MŰVÉSZET, MODERN TÁNC-SZÓLÓ: ARANY fokozat.

​

Gratulálunk!

Helikoni Ünnepségek

Zeneművészeti Képzés

Táncművészeti Képzés

"Költészet napi író-olvasó találkozó"

A költészet napjához kapcsolódóan 2018. április 18-án iskolánk vendége volt Háy János költő, író, számos nagy sikerű kötet szerzője.  A találkozón a szerző saját műveinek születéséről, ihletforrásairól beszélt, valamint a hallgatóság kérdéseire válaszolt. 

Fejér Sára és Németh Rebeka, 10. c. osztályos tanulók kedvenc műrészleteik felolvasásával gazdagították a találkozót. 

Az író-olvasó találkozót iskolánk tanára, Ákli Krisztián moderálta.

Képző- és Iparművészeti Képzés

Michel Bouvet a Művészetiben (is)

Képző- és Iparművészeti Képzés

Táncos sikerek a hétvégén

Díjak a XIII. Nemzetközi Mozart 

Zongoraversenyen

Kedves Szülők! 

​

Kérjük, támogassák a Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnázium alapítványát jövedelemadójuk 1%-nak felajánlásával!

​

A "Művészetért az Iskolában Alapítvány"

adószáma: 18309689-1-02

​

Köszönjük, hogy felajánlásukkal lehetővé teszik diákjaink magas színvonalú szakmai képzésének, tanulmányi munkájának továbbfejlesztését, finanszírozását.

Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnázium

7624 Pécs, Radnics utca 9.

Email-cím: iskola@pecsimuveszeti.hu

Telefon: (72) 517-950

 © Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnázium

Alapítva:1957